Do gry wchodzą kolejne drużyny! - Zapowiedź drugiego ligowego weekendu

10 mar 2023 | 17:04

Do rywalizujących już na ligowym polu drużyn juniorów starszych i trampkarzy dołączają kolejne! W najbliższy weekend swój sezon zainaugurują dwie drużyny juniorów młodszych, trampkarze młodsi i młodzicy młodsi. Podopieczni trenerów Jakuba Brzozowskiego i Daniela Tukaja będą na ,,wiosnę" kontynuowali rozgrywki w ramach kolejno I i II ligi wojewódzkiej. Natomiast dla trampkarzy młodszych i młodzików młodszych niedzielne mecze będą debiutem na poziomie II ligi wojewódzkiej, ponieważ obydwie drużyny w minionej rundzie uplasowały się na miejscach premiowanych awansem do wyższej ligi. W rozwinięciu newsa czekają już wypowiedzi trenerów drużyn, które rozpoczynają rozgrywki w rundzie wiosennej.

Młodzicy młodsi zwyciężyli w rozgrywkach III ligi wojewódzkiej, dzięki czemu w niedzielę rozegrają mecz w ramach II ligi wojewódzkiej. Ich pierwszym przeciwnikiem będzie drużyna Ajaksu Częstochowa.

Trener Adrian Bury: Podsumowując okres przygotowawczy przed startem II ligi wojewódzkiej trzeba powiedzieć, że był on spożytkowany do maksimum. Oprócz intensywnych treningów na własnych obiektach, udaliśmy się na obóz do Rybnika - Kamienia, gdzie jeszcze mocniej mogliśmy się skupić na pracy nad elementami motorycznymi i stricte piłkarskimi. Wiele czasu poświęciliśmy także rozwojowi mentalnemu naszych zawodników poprzez warsztaty oparte na aspektach lepszego zrozumienia gry w piłkę nożną. Co najważniejsze rozegraliśmy kilka naprawdę wartościowych meczów kontrolnych z wymagającymi rywalami, które na pewno dały nam spory bagaż doświadczeń. Rozegraliśmy także dwa turnieje: jeden halowy, który zorganizowany był przez nasze Centrum Szkolenia oraz w ostatni weekend w ramach próby generalnej przed startem ligi udaliśmy się do Dzierżoniowa, gdzie mieliśmy okazję rywalizować z drużynami z poza naszego województwa. Każdy mecz dodaje nam kolejne cegiełki do naszego rozwoju i cieszymy się, że w nadchodzącej rundzie będziemy rywalizować w silnie obsadzonej lidze, dzięki której będziemy podnosić swoje umiejętności.

 

Wyniki meczów sparingowych:

Ruch - Czarni Sosnowiec  6:0

ROW Rybnik - Ruch 4:0

Forteca Świerklany - Ruch 1:8

Ruch - Ruch Radzionków 1:3

GKS Tychy - Ruch 1:5

Ruch Chorzów - KP Piła 2:3

 

Pierwszy mecz ligowy: Ajaks Częstochowa - Ruch Chorzów 12.03.2023r. (niedziela) godz.10.00

 

Trampkarze młodsi podobnie do młodszych kolegów zainaugurują w niedzielę rozgrywki w II lidze wojewódzkiej, do której uzyskali awans po dobrze rozegranej ,,jesieni". Przeciwnikiem podopiecznych trenera Damiana Łukasika będą zawodnicy Rakowa Częstochowa.

Trener Adrian Bury: Okres pomiędzy końcem poprzedniej rundy, a pierwszą "wiosenną" kolejką upłynął nam bardzo intensywnie. W drugim tygodniu ferii wyjechaliśmy na obóz do Rewala, gdzie w dobrych warunkach mieliśmy okazję w pełni skoncentrować się na treningu elementów piłkarskiego rzemiosła. Oprócz tego rozgrywaliśmy mecze kontrolne z ciekawymi rywalami. Wzięliśmy udział również w turnieju halowym zorganizowanym przez nasze Centrum Szkolenia.  Trzeba przyznać, że liga, w której będziemy teraz rywalizować jest dla nas bardzo interesująca i liczymy, że znacząco wpłynie na nasz rozwój. W dalszym ciągu będziemy kontynuować współpracę z zespołem trampkarzy, dzięki czemu wyróżniający się zawodnicy będą mieli możliwość trenowania i grania wspólnie ze starszymi kolegami. Ponadto do rozgrywek została zgłoszona drużyna młodzika, która zostanie przeznaczona dla naszych chłopców z rocznika 2010. Wszystko to daje spore ilości minut spędzonych na boisku, a to najbardziej przełoży się na nasz rozwój.

Wyniki meczów sparingowych:

Kotwica Kołobrzeg – Ruch 0:8

Ruch – AKS Wyzwolenie 18:0

Ruch – Wieczysta Kraków 6:1

Ruch – Cracovia Kraków 3:2

 

 Pierwszy mecz ligowy: Ruch Chorzów - Raków Częstochowa 12.03.2023r. (niedziela) godz.11.45

 

Drużyna juniorów młodszych pod wodzą trenera Daniela Tukaja po pierwszej rundzie zajmuje 7 miejsce w rozgrywkach II ligi wojewódzkiej. Swój pierwszy mecz nowej rundy ,,Niebiescy" rozegrają w niedzielę, a ich przeciwnikiem będzie ROW Rybnik.

Trener Daniel Tukaj: Trzeba przyznać, że w nadchodzącej rundzie "poprzeczka" wędruje w górę. W drugiej lidze czeka nas w dalszym ciągu walka o utrzymanie, natomiast po awansie do trzeciej ligi, w 11 meczach musimy także udowodnić swoją wartość, że awans nie był przypadkowy. Najważniejsze jest to, że praktycznie wszyscy zawodnicy przepracowali okres przygotowawczy bez większych urazów. Obyło się bez poważniejszych kontuzji. Także dobrze został przepracowany obóz w Rewalu. Na pewno będziemy chcieli poprawić swoją grę w defensywie, aby bilans bramkowy był dla nas bardziej korzystny. Myślę, że obie ligi zarówno II i III Wojewódzka Liga Juniorów będą bardzo wyrównane i dlatego w każdym meczu będziemy wychodzili z nastawieniem zdobycia kompletu punktów.

Wyniki meczów sparingowych:

Ruch - SMS Tychy 4:2

Ruch - Fortuna Wyry 1:2

Ruch - Polonia Łaziska 6:1

Kotwica Kołobrzeg - Ruch 1:2

Ruch - Polonia Bytom 2:0

Ruch - FC Będzin 0:4

Ruch - GKS Bełchatów 1:1

Ruch - Gwarek Zabrze 2:3

Pierwszy mecz ligowy: Ruch Chorzów - ROW Rybnik 12.03.2023r. (niedziela) godz.13.45

 

Juniorzy młodsi, którzy występują na szczeblu I ligi wojewódzkiej swoje wiosenne rozgrywki mieli zainaugurować w zeszłym tygodniu, jednak z powodu złego stanu boiska mecz z Pogonią Imielin został przełożony, tak więc sobotnie starcie z Odrą Centrum Wodzisław Śląski zainauguruje nową rundę. Na ten moment zawodnicy trenera Jakuba Brzozowskiego zajmują 3 miejsce w ligowej tabeli.

Pierwszy mecz ligowy: Ruch Chorzów - MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski 11.03.2023r. (sobota) godz.14.00

Kolejne artykuły:

 • U19: ''Trzy punkty z wymagającym rywalem'' - Domowe zwycięstwo z Polonią Bytom

  13.04.2024
 • Tygodniowy rozkład ligowy

  12.04.2024
 • U17 III: ''Mecz prowadzony był w przyjaznej atmosferze" - Poranne derby Centrum Szkolenia

  12.04.2024
 • U13: ''Spotkanie rozpoczynamy bardzo bojaźliwie" - Rozwój wygrywa w meczu młodzików

  10.04.2024
 • U17 III: ''Wynik wskazuje na przebieg meczu" - Wysokie zwycięstwo na Kresach

  10.04.2024
 • U17: ''Gratulacje dla drużyny" - Juniorzy młodsi wygrywają w derbach

  08.04.2024
 • U14: ''Mecz z kategorii tych do jednej bramki'' - Kanonada strzelecka w Dąbrowie Górniczej

  07.04.2024
 • U16: ''Uzyskaliśmy przewagę w drugiej połowie" - Juniorzy młodsi zwyciężają w lidze B2

  06.04.2024
 • U19: ''Trudna przeprawa za nami'' - Wyjazdowe zwycięstwo juniorów!

  06.04.2024
 • U13: ''Nie potrafimy zamknąć meczu" - Remis w spotkaniu młodzików

  06.04.2024