Młodzicy dołączają do gry! Tygodniowy rozkład meczów ligowych

29 mar 2023 | 16:34

Dla części naszych zespołów liga trwa już na dobre. W najbliższą sobotę rozgrywki zainauguruje kolejna drużyna, która wciąż czekała na swoją kolej walki w meczach ligowych. Młodzicy pod wodzą trenera Sławomira Podlasa podejmą na Kresach Pogoń Imielin. Podsumowanie okresu przygotowawczego młodzików oraz dokładną rozpiskę meczów można znaleźć w rozwinięciu newsa.

Młodzicy młodsi rozpoczynają zmagania w ramach IV ligi okręgowej, prowadzonej przez Podokręg Piłki Nożnej w Katowicach. Oto czym przed startem nowej rundy podzielił się z nami trener Sławomir Podlas:

No i czas zacząć ligę. Pomimo wielu trudności okres przygotowawczy minął nam poprawnie. Tuż po przerwie świątecznej rozpoczęliśmy ścisłe określony okres przygotowujący do rozgrywek. Pierwsze treningi, zaangażowanie chłopców w szkolenie i wszystko co zostało przez nas określone, realizowaliśmy bez problemów na każdych kolejnych zajęciach. Obóz, który solidnie i w pełnym składzie osobowym przepracowaliśmy w Kamieniu k/ Rybnika, razem i w obecności pierwszej drużyny Ruchu, zrealizowaliśmy także w dobrej, wyjątkowej atmosferze, komfortowych warunkach i bez jakichkolwiek problemów szkoleniowo organizacyjnych. To był dobry czas na przygotowanie do nadchodzących rozgrywek. Tuż po obozie nastał dla nas trudny, nieoczekiwany i dług okres szkoleniowy. Wtedy drużynę ogarnęła grypa i kontuzje. Bywały momenty, iż na treningu miałem do dyspozycji 4 – 5 zawodników. W międzyczasie rozgrywaliśmy, w prawdzie z dużymi problemami kadrowymi, ale i pozytywnymi wynikami mecze sparingowe, w których mimo wszystko można było zauważyć, iż potrafimy przełożyć naszą codzienną pracę treningową na aspekty realizacji założeń meczowych. Od niespełna dwóch tygodni w końcu na każdym treningu jesteśmy w pełnym 100 procentowym składzie drużyny. Czekamy już z dużymi nadziejami na pierwszym mecz mistrzowski, który rozegramy u siebie „na Kresach” w najbliższą sobotę 25.03 o godz. 11.00 z drużyna LKS POGOŃ II IMIELIN. Z ogromną nadzieją na zwycięstwo, ale i przed wszystkim na dobrą grę wszystkich chłopaków, czekam z niecierpliwością i zapraszamy wszystkich na ignorujący mecz drugiej rundy rozgrywek.

 

Kolejne artykuły:

 • U19: ''Trzy punkty z wymagającym rywalem'' - Domowe zwycięstwo z Polonią Bytom

  13.04.2024
 • Tygodniowy rozkład ligowy

  12.04.2024
 • U17 III: ''Mecz prowadzony był w przyjaznej atmosferze" - Poranne derby Centrum Szkolenia

  12.04.2024
 • U13: ''Spotkanie rozpoczynamy bardzo bojaźliwie" - Rozwój wygrywa w meczu młodzików

  10.04.2024
 • U17 III: ''Wynik wskazuje na przebieg meczu" - Wysokie zwycięstwo na Kresach

  10.04.2024
 • U17: ''Gratulacje dla drużyny" - Juniorzy młodsi wygrywają w derbach

  08.04.2024
 • U14: ''Mecz z kategorii tych do jednej bramki'' - Kanonada strzelecka w Dąbrowie Górniczej

  07.04.2024
 • U16: ''Uzyskaliśmy przewagę w drugiej połowie" - Juniorzy młodsi zwyciężają w lidze B2

  06.04.2024
 • U19: ''Trudna przeprawa za nami'' - Wyjazdowe zwycięstwo juniorów!

  06.04.2024
 • U13: ''Nie potrafimy zamknąć meczu" - Remis w spotkaniu młodzików

  06.04.2024