U16: ''Obie drużyny grały odważną piłkę" - Zwycięsto juniorów na Kresach!

IV OKRĘGOWA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH B2

Ruch Chorzów - Śląsk Świętochłowice 7:2 (3:2)

Bramki: Gneza 3, Mateja, Raida, Molerus, Wach

Ruch: Kowalski (46' Pietraszewski), Benducki, Gneza, Krzyżak, Kudala (46' Cisowski), Dzida (30' Teodorczyk), Musialski (46' Wyrwa), Raida (55' Szyporta), Tkocz (30' Mateja), Wach, Molerus (55' Wojciuch) ; trener: Jan Sochań

Trener Jan Sochań: Mecz 9 kolejki IV ligi katowickiej B2 pomiędzy naszą drużyną, a zaprzyjaźnionym klubem MKS Śląsk Świętochłowice zakończył się wysoką wygraną gospodarzy i utrzymaniem pozycji lidera w ligowej tabeli. Mecz rozpoczął się spokojnie, obie drużyny grały odważną, dobrą piłkę. Już w 5 minucie bramkę zdobył Dominik Molerus, ale rywale szybko złapali kontakt. W 16 minucie bramkę na 2:1 strzelił Mikołaj Raida, ale rywale ponownie wyrównali. W pierwszej połowie strzelił jeszcze Jakub Gneza w 33 minucie, kończąc strzelanie w tej części spotkania. Nasi rywale wykazali w pierwszej połowie dużo chęci, jakości i bardzo dobrą skuteczność. Jednak im mecz trwał dłużej, tym bardziej wychodziło zmęczenie. Po przerwie szybko strzeliliśmy 3 gole, co zabiło emocje w meczu. Pomiędzy 50, a 57 minutą Hat-tricka skompletował Jakub Gneza, a jedną bramkę dołożył Bartosz Mateja. Dalsza część meczu była już jednostronna, a wynik ustalił w 83 minucie Kacper Wach. Warto wyróżnić też grającego godzinę Bartosza Teodorczyka, który w tym meczu zaliczył 3 asysty. Dziękujemy naszym rywalom za zaangażowanie i walkę, a następnej kolejce ligowej zmierzymy się na wyjeździe z drugą drużyną Wawelu Wirek, która aktualnie zamyka ligową stawkę.

Kolejne artykuły:

• U19: ''Trzy punkty z wymagającym rywalem'' - Domowe zwycięstwo z Polonią Bytom