U16: ''Długimi fragmentami rozgrywaliśmy piłkę" - Zwycięstwo na stadionie Slavii

21 paź 2023 | 17:00

IV OKRĘGOWA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH B2

Slavia Ruda Śląska - Ruch Chorzów 0:4 (0:2)

Bramki: Krzon 2, Gneza, Czarnobaj

Ruch: Wątroba, Cisowski, (46' Pietrzak), Benducki, Guangwei (46' Mateja), Teodorczyk, Gneza (60' Wróbel), Wach, Krzon, Adamczyk (46' Szyporta), Czarnobaj, Musialski (60' Follert); trener: Jan Sochań

Trener Jan Sochań: Mecz 8 kolejki IV Ligi Juniora Młodszego B2 rozgrywaliśmy na stadionie KS Slavii Ruda Śląska, dotychczasowego lidera rozgrywek. Mimo, że na stadionie powitało nas grafiti wyrażające niechęć do naszego Klubu, to gospodarze rozpoczęli mecz spokojnie, ustawieni w niskim pressingu. Mimo bardzo defensywnej gry naszych rywali, już w 6 minucie gry cieszyliśmy się z bramki otwierającej wynik spotkania. Po składnej akcji lewym sektorem boiska, bramkę zdobył Mateusz Krzon, grający w tym meczy na lewej obronie. Pomimo straconej bramki, rywal się nie otworzył. My długimi fragmentami rozgrywaliśmy piłkę po obwodzie, szukając przejścia w kierunku bramki rywali. Kilkukrotnie byliśmy też zmuszeni do powrotu na własną połowę, gdy rywal kontrował nas, próbując dostarczyć piłkę za plecy naszych bocznych obrońców. W końcówce pierwszej połowy swoją drugą bramkę zdobył Mateusz Krzon, uderzając precyzyjnie piłkę z dystansu. Druga połowa meczu wyglądała podobnie. Długo utrzymywaliśmy się przy piłce, stwarzając kilka okazji do zdobycia bramki. Rywal nie pozostawał dłużny, próbując w kontrach zaangażować większą ilość zawodników. Czujny i skuteczny był w bramce Ignacy Wątroba, który w drugim meczu po swoim powrocie do zdrowia zachował czyste konto. Z naszej strony padły jeszcze dwie bramki. Najpierw bardzo aktywny w grze kapitan Karol Benducki rzucił piłkę z autu w pole karne, na nogę Jakuba Gnezy, który przyjęciem obrócił się i uderzył po dalszym słupku. Niedługo później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę nogą do bramki skierował stoper naszej drużyny, który w tej lidze zagrał pierwszy raz - Michał Czarnobaj. W ostatnich minutach spotkania wynik nie uległ zmianie, a gra stawała się coraz ostrzejsza. Sędzia nie przedłużył meczu. Dziękujemy naszym rywalom za gościnę, za walkę i zaangażowanie. Do zobaczenia w rundzie rewanżowej! W następnej kolejce zmierzymy się z naszym klubem partnerskim Śląskiem Demarko Świętochłowice. Na mecz zapraszamy w niedzielę 29 października o godzinie 11:15 na Kresach.

Kolejne artykuły:

• U17: ''Po zmianach gra uległa poprawie" - Domowe zwycięstwo z Rozwojem

15.04.2024
  • U16: ''Kontrolę nad meczem przejęli zawodnicy Akademii" - Mecz przyjaźni w lidze B2 za nami

14.04.2024
  • U14: ''Należą się duże brawa dla zawodników'' - Trzecie z rzędu zwycięstwo trampkarzy młodszych!

14.04.2024
  • U14: ''Zagraliśmy wedle naszych oczekiwań" - Wysokie zwycięstwo z Górnikiem Wesoła

14.04.2024
  • U12: ''Po składnych akcjach dochodziliśmy do sytuacji'' - Młodzicy młodsi z kompletem punktów