U17 II: ''Trzeba przyjąć ten wynik z pokorą" - Remis w pierwszym wiosennym meczu juniorów młodszych

11 mar 2024 | 09:00

II Wojewódzka Liga Juniorów Młodszych

Gwarek Zabrze - Ruch Chorzów 2:2

Bramki: Gneza, Kapuśniak

Ruch: Grzegorzyca, Benducki, Cieślik (70' Rams), Droździok, Gajda, Gemborys, Gneza, Kapuśniak. Krzyżak (78' Cisowski), Rosół, Wnęk ; trener: Daniel Tukaj

Rezerwowi: Adamczyk, Sęktas, Kozłowski, Wach

Trener Daniel Tukaj: Na inaugurację drugiej rundy remisujemy z Gwarkiem Zabrze 2:2. Można powiedzieć, że remis na wyjeździe z trzecią drużyną można przyjąć ze spokojem. Uważam jednak, że powinniśmy ten mecz wygrać i wywieźć z Zabrza trzy punkty. Byliśmy drużyną, która przeważała przez większy okres meczu i stworzyliśmy sobie więcej sytuacji od przeciwnika. Bardzo dobrze w wielu sytuacjach bronił bramkarz gospodarzy. Natomiast grająć na specyficznym boisku jakie jest na Gwarku trzeba ustrzegać się błędów. Niestety nie udała nam się ta sztuka i musieliśmy gonić wynik. Pierwsza połowa dobrze się dla nas ułożyła, bo zdobyliśmy gola na 0:1. Przeciwnik praktycznie nie zagroził nam ani razu, jeśli chodzi o sytuacje bramkowe. W drugiej połowie wyszliśmy troszeczkę ospali i przeciwnik wykorzystał to. zdobywając dwie bramki. Po zdobyciu gola na 2:2 stworzyliśmy sobie jeszcze trzy stuprocentowe okazje, które powinny zakończyć się golami i tak jak powiedziałem wcześniej, powinniśmy wrócić z trzema punktami do Chorzowa. Jednak trzeba przyjąć ten wynik z pokorą. Będziemy walczyli o zwycięstwa w kolejnych meczach.

Kolejne artykuły:

• U19: ''Trzy punkty z wymagającym rywalem'' - Domowe zwycięstwo z Polonią Bytom