Wielki Ruch z czekiem dla Centrum Szkolenia Ruch Chorzów

26 sty 2024 | 10:04

Wielki Ruch znów mocno wspiera Niebieskich – tym razem młodych adeptów futbolu spod znaku eRki. Przedstawiciele Stowarzyszenia wręczyli czek w wysokości 100 tysięcy złotych na rzecz działalności Centrum Szkolenia, zrzeszającego Akademię Piłkarską Ruchu oraz UKS Ruch.

Kolejny raz dziękujemy Wielkiemu Ruchowi za wymierne wsparcie Klubu. Dosłownie kilka dni temu z radością prezentowaliśmy otrzymany czek na dofinansowanie zgrupowania w Turcji, na którym przebywa obecnie nasza pierwsza drużyna. Tym mocniej doceniamy, że Stowarzyszenie pamięta też o innych segmentach naszej działalności, czego zresztą dawało dowód w przeszłości już nieraz. Jestem pewny, że otrzymane wsparcie będzie kolejną cegiełką ku dalszemu rozwojowi młodych zawodników i naszego Centrum Szkolenia, który trwa. Świadczy o tym fakt, iż niedawno informowaliśmy o uzyskaniu od PZPN złotych gwiazdek – mówi Seweryn Siemianowski, prezes Ruchu.

Symboliczny czek dla Centrum Szkolenia w wysokości 100 tysięcy złotych na „Kresach” na ręce prezesa Seweryna Siemianowskiego i koordynatora Akademii Piłkarskiej Ruchu Mateusza Michalika przekazali przedstawiciele Wielkiego Ruchu: prezes Bartosz Horodecki oraz członek komisji rewizyjnej Marcin Szczygieł.

- Jednym z fundamentów działalności Wielkiego Ruchu, głównym zadaniem i celem było kładzenie nacisku na młodzież, szerzenie wśród niej kultury sportu. Już w przeszłości przeprowadzaliśmy akcje na rzecz Akademii Piłkarskiej i UKS-u poprzez zakup strojów, dofinansowanie sprzętu treningowego i wyposażenia. Zadaniem na 2023 rok było zgromadzenie większych środków, co zbiegło się też z walką o złote gwiazdki dla naszego Centrum Szkolenia. Oba cele zostały zrealizowane, dlatego z przyjemnością przekazujemy 100 tysięcy złotych z myślą o młodych zawodnikach Akademii Piłkarskiej i UKS-u – mówi Marcin Szczygieł. 

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o 120 tysiącach złotych, jakimi Wielki Ruch wsparł zgrupowanie naszej pierwszej drużyny w Belek (środki wyłożyły też Blue England i FC Deutschland). Dla stowarzyszenia Wielki Ruch to największe inicjatywy w 6-letniej działalności, obok Strefy Kibiców. Nowy sklep na Cichej 6 został dofinansowany kwotą 122 tys. zł. 

Wielki Ruch działa od stycznia 2018 roku. Zrzesza ponad 2 tysiące kibiców Niebieskich, którzy zapisując się do stowarzyszenia zadeklarowali składkę członkowską co najmniej 19,20 zł miesięcznie. Regularnie wspiera Klub oraz wiele podejmowanych inicjatyw. 

Dołącz do Wielkiego Ruchu – TUTAJ.

Kolejne artykuły:

 • Kolejna porcja meczów ligowych!

  18.04.2024
 • U17: ''Dzięki dojrzałości zgarnęliśmy 3 punkty" - Juniorzy młodsi odwrócili losy meczu

  17.04.2024
 • U17 III: ''Brak koncentracji mógł przysporzyć kłopotów" - Akademia zwycięża derbowe spotkanie

  17.04.2024
 • U17: ''Po zmianach gra uległa poprawie" - Domowe zwycięstwo z Rozwojem

  15.04.2024
 • U16: ''Kontrolę nad meczem przejęli zawodnicy Akademii" - Mecz przyjaźni w lidze B2 za nami

  14.04.2024
 • U14: ''Należą się duże brawa dla zawodników'' - Trzecie z rzędu zwycięstwo trampkarzy młodszych!

  14.04.2024
 • U14: ''Zagraliśmy wedle naszych oczekiwań" - Wysokie zwycięstwo z Górnikiem Wesoła

  14.04.2024
 • U12: ''Po składnych akcjach dochodziliśmy do sytuacji'' - Młodzicy młodsi z kompletem punktów

  14.04.2024
 • U17 II: ''Po zdobyciu gola było już za późno" - Porażka w Bielsku Białej

  14.04.2024
 • U19: ''Trzy punkty z wymagającym rywalem'' - Domowe zwycięstwo z Polonią Bytom

  13.04.2024