Wiosna nadeszła - zapowiedź pierwszej kolejki gier!

3 mar 2023 | 09:55

Po okresie zimowego marazmu. nareszcie nadszedł przez nas wszystkich długo wyczekiwany czas, a więc powrót rozgrywek ligowych! Już w najbliższy weekend młodzi ,,Niebiescy" zawodnicy po raz pierwszy w tym roku wybiegną na boisko i zawalczą o ligowe punkty. Można powiedzieć, że zaczynamy z wysokiego pułapu, ponieważ ,,wiosnę'' zainaugurujemy meczem świeżo upieczonych mistrzów II ligi wojewódzkiej, którzy w sobotnim spotkaniu z Rakowem Częstochowa rozpoczną bój w najwyższej klasie rozgrywkowej na poziomie naszego województwa. Niedziela natomiast przyniesie nam mecz naszego reprezentanta na arenie ogólnopolskiej - juniorzy starsi w ramach rozgrywek ligi makroregionalnej zmierzą się z Chrobrym Głogów.

Trampkarze rozgrywki rundy jesiennej zakończyli na najwyższym stopniu podium z imponującymi statystykami - 10 zwycięstwami, porażką i remisem oraz stratą zaledwie 9 bramek! Liczymy, że dobra dyspozycja zostanie podtrzymana również w meczach na wyższym szczeblu rozgrywkowym. O tym jak drużyna przygotowywała się do pierwszego meczu ligowego opowiedział nam trener Piotr Bogusz:

Przygotowania takie stricte piłkarskie rozpoczęliśmy na obozie w Rewalu, gdzie mieliśmy okazję trenować w bardzo dobrych warunkach. Rozegraliśmy tam również kilka fajnych sparingów. Budowaliśmy głównie naszą wytrzymałość i wydolność oraz oczywiście elementy techniczno – taktyczne. Oprócz tego, po przyjeździe kontynuowaliśmy przygotowania na własnych obiektach. Skupiliśmy się na grach kontrolnych, których celem było przygotowanie zawodników do gry na wysokim poziomie pierwszej ligi wojewódzkiej. Trzeba przyznać, że awansowaliśmy do ciekawej ligi, która w tym roku rozgrywać się będzie w nowej formule – będzie 10 zespołów, a to oznacza, że rozegramy 18 spotkań z bardzo wymagającymi rywalami. Jeśli chodzi o ruchy kadrowe, to trzeba powiedzieć, że bardzo dobrze przebiega współpraca pomiędzy naszym zespołem, a drużyną trampkarzy młodszych. Już od dłuższego czasu trenuje z nami kilku chłopców z rocznika 2009, którzy dostawali szansę gry w meczach kontrolnych. Czekamy na pierwsze spotkanie i każde kolejne, bo jesteśmy ciekawi jak będziemy prezentować się na tym poziomie rozgrywek. Naszym nadrzędnym celem jest rozwój chłopaków, a myślę, że ta liga da im do tego sporo możliwości.

Wyniki meczów sparingowych:

Ruch - MK Górnik Katowice 9:0

Ruch - Unia Bieruń 10:0

Gwardia Koszalin - Ruch 1:3

Kotwica Kołobrzeg - Ruch 4:5

Ruch - Gwarek Zabrze 3:1

Ruch - KP Piła 9:0

Ruch - Stadion Śląski 4:0

Ruch - KS Mydlice Dąbrowa Górnicza 4:0

Ruch - GKS Tychy 4:2

 

 

Pierwszy mecz ligowy: Ruch Chorzów - Raków Częstochowa 4.03.2023r. (sobota) godz.11.30

Najstarszy rocznik naszej akademii w ubiegłej rundzie jesiennej wywalczył awans do ligi makroregionalnej i w najbliższym czasie stanie przed szansą walki o grę w Centralnej Lidze Juniorów. O podsumowanie okresu przygotowawczego i przybliżenie aktualnej sytuacji drużyny poprosiliśmy trenera Mateusza Michalika:

Okres przygotowawczy juniorów starszych do wiosennych rozgrywek w Makroregionalnej Lidze Juniorów u19 przebiegł pomyślnie. Czas został maksymalnie wykorzystany na zindywidualizowaną pracę w kierunku podniesienia parametrów motorycznych, a przede wszystkim rozwój działań techniczno - taktycznych w określonych fazach gry. Okres pomiędzy ostatnim meczem ligowym w rundzie jesiennej, a pierwszym spotkaniem na wiosnę spożytkowaliśmy na wykonanie szeregu testów diagnostyczno - motorycznych, aby móc wyznaczyć indywidualne obciążenie dla każdego zawodnika.  Działania boiskowe były oparte w głównej mierze o doskonalenie umiejętności podejmowania odpowiednich decyzji przez zawodników, w zależności od sektora w jakim znajduje się na boisku. Chcemy być kreatywni, nie zamykać się tylko w obrębie jednej pozycji, ale pokazać zawodnikowi jak reagować w określonej sytuacji wg naszej filozofii gry. Wiele czasu poświęciliśmy również na zmianę ustawienia, działania w fazie otwarcia, budowania i finalizacji akcji, a także wysoki pressing.

 

Największym pozytywem okresu przygotowawczego jest efektywnie przepracowany czas na zgrupowaniu w Szalowej (29.01-04.02.2023) oraz brak poważnych kontuzji. Kilku zawodników zmagało się z drobnymi urazami, chorobami natomiast obyło się bez dłuższych absencji. Do drużyny dołączyło czterech uzdolnionych juniorów młodszych: Szymon Bąk, Szymon Szczepaniak, Kamil Mroziński i Kamil Imiolek dzięki czemu została wzmocniona konkurencja w zespole. Natomiast ogromnym plusem jest utrzymanie aktualnej kadry i trzonu zespołu, który potrafi decydować o obliczu meczu.

 

Zawodnicy przesunięci do UKS-u:

 1. Jakub Stępień
 2. Maciej Mozler
 3. Wojciech Myszor
 4. Jan Wójtowicz
 5. Maksymilian Smaluch

Zawodnicy w I drużynie:

 1. Igor Stasiński
 2. Wiktor Rusin
 3.  

Wartością dodaną jest fakt, że każdy mikrocykl udało się zamknąć grą kontrolną z różnej klasy przeciwnikiem. Wyniki były różne, graliśmy w zmiennych  konfiguracjach personalnych i każdy zawodnik otrzymał szansę zaprezentowania swoich umiejętności. Mam nadzieję, że szczegółowe analizy będą mocno oddziaływać na zawodników i w przyszłości tych prostych błędów będzie jak najmniej.

 

Wyniki meczów sparingowych:

Ruch u19 - Ruch II 2:2

Ruch u19 - Ruch II 3:1

GKS Tychy - Ruch 4:3

Ruch - Naprzód Lipiny (seniorzy) 11:1

Ruch - Dunajec Nowy Sącz  5:1

 Ruch- Sandecja Nowy Sącz 1:3

Ruch - Przemsza Klucze (seniorzy) 6:0

Ruch - Miedź Legnica CLJ 0:1

Ruch - Widzew 0:1

 

Celem na wiosnę będzie rozwój indywidualny każdego zawodnika, dążenie do gry opartej na jak największym procencie skutecznych działań, a wtedy wynik będzie efektem wykonanej pracy. Zdajemy sobie sprawę z miejsca w jakim jesteśmy, natomiast nie zapominamy, że to umiejętności techniczno - taktyczne, przygotowanie motoryczne i mentalne zawsze zweryfikują kto jest lepszy. Celem nadrzędnym będzie codzienna praca oparta o fundamenty, aby przygotować zawodnika pod kątem I drużyny i rezerw.

 

Pierwszy mecz ligowy: Chrobry Głogów - Ruch Chorzów 5.03.2023r. (niedziela) godz.14.30


 

Kolejne artykuły:

 • U19: ''Trzy punkty z wymagającym rywalem'' - Domowe zwycięstwo z Polonią Bytom

  13.04.2024
 • Tygodniowy rozkład ligowy

  12.04.2024
 • U17 III: ''Mecz prowadzony był w przyjaznej atmosferze" - Poranne derby Centrum Szkolenia

  12.04.2024
 • U13: ''Spotkanie rozpoczynamy bardzo bojaźliwie" - Rozwój wygrywa w meczu młodzików

  10.04.2024
 • U17 III: ''Wynik wskazuje na przebieg meczu" - Wysokie zwycięstwo na Kresach

  10.04.2024
 • U17: ''Gratulacje dla drużyny" - Juniorzy młodsi wygrywają w derbach

  08.04.2024
 • U14: ''Mecz z kategorii tych do jednej bramki'' - Kanonada strzelecka w Dąbrowie Górniczej

  07.04.2024
 • U16: ''Uzyskaliśmy przewagę w drugiej połowie" - Juniorzy młodsi zwyciężają w lidze B2

  06.04.2024
 • U19: ''Trudna przeprawa za nami'' - Wyjazdowe zwycięstwo juniorów!

  06.04.2024
 • U13: ''Nie potrafimy zamknąć meczu" - Remis w spotkaniu młodzików

  06.04.2024